Klubmesterskab 2010

Der var lagt op til konkurrence da Svømmeklubben Nejst traditionen tro afholdt det årlige klubmesterskab lørdag d. 27. marts i Hirtshals Idrætscenter. Selvom begrebet tabere ikke eksisterer i klubben og dermed det at være med der tæller, var det alligevel med stor spænding at løbene blev skudt i gang.

Starten gik kl. 9 lørdag morgen, hvor 39 svømmere fra årgang 2002 og ældre stod klar til at dyste i de forskellige svømmediscipliner. Spændte forældre fulgte med fra tilskuerpladserne, mens de mange frivillige officials omhyggeligt holdt styr på tiderne og koordinerede begivenhedernes gang. Hver svømmetid omregnes nemlig til point, og den svømmer der til slut har flest point kåres som klubmester.

Og der blev kæmpet hårdt om placeringerne blandt de ældste deltagere, for en forkert vending eller tyvstart kunne i værste fald hurtigt betyde et farvel til mesterskabet. De mindste tog derimod hele postyret med ophøjet ro - ja, der skulle jo være tid til at smile til mor eller far når de tog billeder under løbene.

Efter sidste distance var svømmet, blev døren til sekretariatet lukket, og der blev regnet frem og tilbage så den rette klubmester kunne kåres.
   

Resultater
Gruppe 1 piger : Årgang 1997 eller ældre.

Point i alt.



Nr. 1

Sabine gergersen

929

Nr. 2

Katine Præstegaard Mailund

561

Nr. 3

Asta Teglhus

530

Nr. 4

Thea Hejlesen

253


Gruppe 1 drenge : Årgang 1997 eller ældre.

Point i alt.


Nr. 1

Olavur Nolsø

888

Nr. 2

Andreas Smed Lauritsen

707

Nr. 3

Niklas Simonsen

477

Nr. 4

Andreas Busch

375

Nr. 5

Jens Thomsen

345


Gruppe 2 piger : Årgang 1998 eller yngre.

Point i alt.


Nr. 1

Amalie Christiansen

984

Nr. 2

Sascha Pedersen

593

Nr. 3

Emilie Topholt Sørensen

527

Nr. 4

Alberte Kobber Nielsen

382

Gruppe 2 drenge : Årgang 1998 eller yngre.

Point i alt.


Nr. 1

Jeppe Bo Pedersen

511

Nr. 2

Oliver Ledet

406

Nr. 2

Mikkel Vandsted Sørlie

406

Nr. 3

Sebastian Kjeldsen

405

Nr. 4

Mathias Christensen

368

Nr. 5

Frederik Knudsen

330

Nr. 6

Gustav Præstegaard Mailund

278


50 FRI + 50 BJÆRGNING LIVREDDER-HOLD.
TID


Nr. 1

Chris persson

1.43,87

Nr. 2

Anders Hejlesen

1.50,84

Nr. 3

Kris Riisager

1.56,39

Nr. 4

Maja Glenni Hansen

2.17,50

Nr. 5

Bent Hansen

2.23,06

GRUPPE 3 SÆLER OG DELFINER

PIGER Point i alt.

 


Nr. 1

Sofie Høgsted Knudsen

630

Nr. 2

Emma Topholt Holm Sørensen

423

Nr. 3

Freya Kobber Nielsen

307

Nr. 4

Emma Søndergaard

231

Nr. 5

Nicoline Cold

182

Nr. 6

Line Harbo Nielsen

161

Nr. 7

Jessica Joensen

103



DRENGE Point i alt.
 


Nr. 1

Marco Peters

202

Nr. 2

William Høgenhaug

182

Nr. 3

Mads Thomsen

158

Nr. 4

Jonas Nielsen

136

Nr. 5

Lucas Bonde Loven

121

Nr. 6

Kristian Hejlesen

92

Nr. 7

Nicolai E. Jensen

90

Nr. 8

Kristian Sejr Gotfredsen

 

87



RESULTATER LØB 1 - 16.

Løb 1 : 50 m Butterfly Gr.3

Årgang

Tid

       

1

Sofie Høgsted Knudsen

1998

1.01.75

2

Emma Topholt Holm Sørensen

2001

1.11.59

3

Freya K. Nielsen

2001

1.14.93

4

William Høgenhaug

2002

1.15.72

5

Marco Peters

2000

1.22.00

6

Jonas Nielsen

2000

1.23.73

7

Mads Thomsen

2000

1.23.83

8

Emma Søndergaard

2002

1.25.83

9

Nicolai E. Jensen

2001

1.34.83

10

Nicoline Cold

1999

1.43.30

11

Lucas Bonde Loven

2000

1.43.45

12

Kristian Hejlesen

2002

1.44.00

13

Kristian Sejr Gotfredsen

2001

1.44.10

14

Line Harbo Nielsen

1999

1.48.78

15

Jessica Joensen

2001

1.56.73

 

Løb 2 : 50 m Butterfly Gr. 2

Årgang

Tid

       

1

Amalie Christiansen

1998

0.46.84

2

Jeppe Bo Pedersen

1999

0.57.20

2

Mikkel Vandsted Sørlie

2000

0.58.25

4

Emilia Topholt Holm Sørensen

1999

0.59.46

5

Mathias Christensen

2000

1.02.13

6

Oliver Ledet

2000

1.03.87

7

Sascha Pedersen

1999

1.06.53

8

Sebastian Kjeldsen

1999

1.06.78

9

Frederik Knudsen

2000

1.08.15

10

Gustav Præstegaard Mailund

2000

1.10.68

11

Alberte Kobber Nielsen

1999

1.15.71

Løb 3 : 100 Butterfly Gr. 1

Årgang

Tid

       

1

Olavur Nolsø

1992

1.24.35

2

Jens Thomsen

1990

1.30.14

3

Andreas Smed Lauritsen

1995

1.37.17

4

Sabine Gregersen

1995

1.42.75

5

Katrine Præstegaard Mailund

1997

1.45.02

6

Asta Teglhus

1997

1.58.61

7

Niklas Simonsen

1996

2.03.62

8

Andreas Busch

1997

2.08.73

9

Thea Hejlesen

1997

2.25.81

       
       
       

Løb 4 : 50 m Rygcrawl Gr.3

 

Tid

       

1

Sofie Høgsted Knudsen

1998

0.53.96

2

Emma Topholt Holm Sørensen

2001

1.01.33

3

Freya Kobber Nielsen

2001

1.02.73

4

William Høgenhaug

2002

1.05.75

5

Marco Peters

2000

1.06.45

6

Emma Søndergaard

2002

1.11.75

7

Nicoline Cold

1999

1.12.17

8

Lucas Bonde Loven

2000

1.15.32

9

Mads Thomsen

2000

1.16.00

10

Line H. Nielsen

1999

1.21.28

11

Kristian Sejr Gotfredsen

2001

1.24.48

12

Nicolai E. Jensen

2001

1.26.28

13

Jonas Nielsen

2000

1.27.53

14

Kristian Hejlesen

2002

1.28.27

15

Jessica Joensen

2001

1.32.14

Løb 5 : 50 m Rygcrawl Gr.2

Årgang

Tid

       

1

Oliver Ledet

2000

0.50.22

2

Sebastian Kjeldsen

1999

0.51.31

3

Amalie Christiansen

1998

0.53.08

4

Frederik Knudsen

2000

0.54.53

5

Mathias Christensen

2000

0.57.81

6

Mikkel Vandsted Sørlie

2000

0.58.03

7

Jeppe Bo Pedersen

1999

0.58.80

8

Sascha Pedersen

1999

0.59.83

9

Gustav Præstegaard Mailund

2000

1.02.35

10

Alberte Kobber Nielsen

1999

1.03.11

11

Emilia Topholt Holm Sørensen

1999

1.05.81

       
       

Løb 6 : 100 m Rygcrawl Gr. 1

Årgang

Tid

       

1

Olavur Nolsø

1992

1.34.53

2

Sabine Gregersen

1995

1.40.18

3

Andreas Smed Lauritsen

1995

1.40.50

4

Niklas Simonsen

1996

1.40.87

5

Jens Thomsen

1990

1.41.45

6

Asta Teglhus

1997

1.41.75

7

Andreas Busch

1997

1.52.61

8

Katrine Præstegaard Mailund

1997

1.56.83

9

Thea Hejlesen

1997

1.58.84

       
       
       
       
       
       

Løb 7 : 50 m Brystsvømning Gr.3

Årgang

Tid

       

1

Sofie Høgsted Knudsen

1998

1.11.82

2

Jonas Nielsen

2000

1.19.87

3

Emma Topholt Holm Sørensen

2001

1.21.83

4

Marco Peters

2000

1.22.96

5

Mads Thomsen

2000

1.24.25

6

Emma Søndergaard

2002

1.29.95

7

Freya Kobber Nielsen

2001

1.32.64

8

William Høgenhaug

2002

1.45.97

9

Nicoline Cold

1999

1.47.62

10

Kristian Hejlesen

2002

1.49.52

11

Lucas Bonde Loven

2000

1.50.75

12

Line H. Nielsen

1999

1.50.88

13

Nicolai E. Jensen

2001

2.07.45

14

Kristian Sejr Gotfredsen

2001

2.07.90

15

Jessica Joensen

2001

2.15.67

Løb 8 : 50 m Brystsvømning Gr. 2

 

Årgang

Tid

       

1

Amalie Christiansen

1998

0.51.77

2

Sascha Pedersen

1999

1.00.17

3

Jeppe Bo Pedersen

1999

1.01.62

4

Oliver Ledet

2000

1.02.37

5

Mathias Christensen

2000

1.03.94

6

Mikkel Vandsted Sørlie

2000

1.05.67

7

Emilia Topholt Holm Sørensen

1999

1.05.96

8

Alberte Kobber Nielsen

1999

1.14.11

9

Gustav Præstegaard Mailund

2000

1.15.22

10

Sebastian Kjeldsen

1999

1.15.28

11

Frederik Knudsen

2000

1.21.75

       
       

Løb 9 : 100 m Brystsvømning Gr. 1

Årgang

Tid

       

1

Olavur Nolsø

1992

1.43.84

2

Sabine Gregersen

1995

1.48.21

3

Andreas Smed Lauritsen

1995

1.48.56

4

Katrine Præstegaard Mailund

1997

1.56.78

5

Niklas Simonsen

1996

1.57.46

6

Andreas Busch

1997

2.03.78

7

Asta Teglhus

1997

2.07.14

8

Thea Hejlesen

1997

2.19.87

       
       
       
       
       

Løb 10 : 50 m Crawl Gr. 3

Årgang

Tid

       

1

Sofie H. Knudsen

1998

0.45.47

2

Emma Topholt Holm Sørensen

2001

0.54.48

3

Marco Peters

2000

1.05.89

4

Freya Kobber Nielsen

2001

1.07.98

5

William Høgenhaug

2002

1.09.14

6

Emma Søndergaard

2000

1.13.37

7

Nicoline Cold

1999

1.18.05

8

Line H. Nielsen

1999

1.18.21

9

Lucas Bonde Loven

2000

1.20.06

10

Mathias Christensen

2000

1.27,39

11

Mads Thomsen

2000

1.20.61

12

Kristian Hejlesen

2002

1.22.73

13

Jonas Nielsen

2000

1.29.45

14

Jessica Joensen

2001

1.32.71

15

Nicolai E. Jensen

2001

1.33.28

16

Kristian Sejr Gotfredsen

2001

1.36.98

Løb 11 : 50 m Crawl Gr. 2

Årgang

Tid

       

1

Jeppe Bo Pedersen

1999

0.41.23

2

Amalie Christiansen

1998

0.43.17

3

Sebastian Kjeldsen

1999

0.46.33

4

Mikkel Vandsted Sørlie

2000

0.48.39

5

Sascha Pedersen

1999

0.49.92

6

Frederik Knudsen

2000

0.52.31

7

Emilia Topholt Holm Sørensen

1999

0.52.43

8

Oliver Ledet

2000

0.54.51

8

Mathias Christensen

2000

0.55.60

10

Gustav Præstegaard Mailund

2000

0.56.72

11

Alberte Kobber Nielsen

1999

0.59.61

       

Løb 12 : 100 m Crawl Gr. 1

Årgang

Tid

       

1

Olavur Nolsø

1992

1.17.39

2

Sabine Gregersen

1995

1.19.55

3

Andreas Smed Lauritsen

1995

1.22.11

4

Niklas Simonsen

1996

1.26.82

5

Katrine Præstegaard Mailund

1997

1.28.48

6

Andreas Busch

1997

1.33.82

7

Asta Teglhus

1997

1.42.98

8

Thea Hejlesen

1997

1.48.94

       

Løb 13 : 100 m Medley Gr.3

Årgang

Tid

       

1

Sofie H. Knudsen

1998

2.07.63

2

Emma Topholt Holm Sørensen

2001

2.19.83

3

Freya K. Nielsen

2001

2.41.61

4

Marco Peters

2000

2.46.75

5

William Høgenhaug

2002

2.52.09

6

Mads Thomsen

2000

2.53.81

7

Emma Søndergaard

2002

3.02.56

8

Lucas Bonde Loven

2000

3.06.94

9

Jonas Nielsen

2000

3.11.03

10

Line H. Nielsen

1999

3.10.88

11

Nicoline Cold

1999

3.15.85

12

Kristian Sejr Gotfredsen

2001

3.27.15

13

Nicolai E. Jensen

2001

3.27.15

14

Kristian Hejlesen

2002

3.29.86

15

Jessica Joensen

2001

3.49.89

       

Løb 14 : 100 m Medley Gr. 2

Årgang

Tid

       

1

Amalie Christiansen

1998

1.50.40

2

Jeppe Bo Pedersen

1999

1.59.68

3

Sascha Pedersen

1999

2.05.13

4

Oliver Ledet

2000

2.09.23

5

Emilia Topholt Holm Sørensen

1999

2.09.73

6

Mikkel Vandsted Sørlie

2000

2.11.95

7

Sebastian Kjeldsen

1999

2.12.95

8

Mathias Christensen

2000

2.13.93

9

Frederik Knudsen

2000

2.20.15

10

Gustav Præstegaard Mailund

2000

2.25.65

11

Alberte K. Nielsen

1999

2.27.68

       
       
       
       

Løb 15 : 200 m Medley Gr.1

Årgang

Tid

       

1

Olavur Nolsø

1992

3.24.44

2

Sabine Gregersen

1995

3.24.98

3

Andreas Smed Lauritsen

1995

3.32.61

4

Niklas Simonsen

1996

3.49.62

5

Katrine Præstegaard Mailund

1997

3.52.41

6

Asta Teglhus

1997

4.02.03

7

Andreas Busch

1997

4.11.86

8

Thea Hejlesen

1997

4.30.05

       
       
       
       

Løb 21 : 50 m Fri + 50 m Bjærgning Livredderhold

Årgang

Tid

       

1

Chris Persson

1965

1.47.30

2

Anders Hejlesen

1972

2.07.64

3

Kris Riisager

 

2.13.09

4

Maja Glenni Hansen

1989

2.13.68

5

Bent Hansen

1957

2.20.25

Løb 1 : 50 m Butterfly Gr.3

Årgang

Tid

       

1

Sofie Høgsted Knudsen

1998

1.01.75

2

Emma Topholt Holm Sørensen

2001

1.11.59

3

Freya K. Nielsen

2001

1.14.93

4

William Høgenhaug

2002

1.15.72

5

Marco Peters

2000

1.22.00

6

Jonas Nielsen

2000

1.23.73

7

Mads Thomsen

2000

1.23.83

8

Emma Søndergaard

2002

1.25.83

9

Nicolai E. Jensen

2001

1.34.83

10

Nicoline Cold

1999

1.43.30

11

Lucas Bonde Loven

2000

1.43.45

12

Kristian Hejlesen

2002

1.44.00

13

Kristian Sejr Gotfredsen

2001

1.44.10

14

Line Harbo Nielsen

1999

1.48.78

15

Jessica Joensen

2001

1.56.73

       

Løb 2 : 50 m Butterfly Gr. 2

Årgang

Tid

       

1

Amalie Christiansen

1998

0.46.84

2

Jeppe Bo Pedersen

1999

0.57.20

2

Mikkel Vandsted Sørlie

2000

0.58.25

4

Emilia Topholt Holm Sørensen

1999

0.59.46

5

Mathias Christensen

2000

1.02.13

6

Oliver Ledet

2000

1.03.87

7

Sascha Pedersen

1999

1.06.53

8

Sebastian Kjeldsen

1999

1.06.78

9

Frederik Knudsen

2000

1.08.15

10

Gustav Præstegaard Mailund

2000

1.10.68

11

Alberte Kobber Nielsen

1999

1.15.71

       
       
       
       

Løb 3 : 100 Butterfly Gr. 1

Årgang

Tid

       

1

Olavur Nolsø

1992

1.24.35

2

Jens Thomsen

1990

1.30.14

3

Andreas Smed Lauritsen

1995

1.37.17

4

Sabine Gregersen

1995

1.42.75

5

Katrine Præstegaard Mailund

1997

1.45.02

6

Asta Teglhus

1997

1.58.61

7

Niklas Simonsen

1996

2.03.62

8

Andreas Busch

1997

2.08.73

9

Thea Hejlesen

1997

2.25.81

Løb 4 : 50 m Rygcrawl Gr.3

 

Tid

       

1

Sofie Høgsted Knudsen

1998

0.53.96

2

Emma Topholt Holm Sørensen

2001

1.01.33

3

Freya Kobber Nielsen

2001

1.02.73

4

William Høgenhaug

2002

1.05.75

5

Marco Peters

2000

1.06.45

6

Emma Søndergaard

2002

1.11.75

7

Nicoline Cold

1999

1.12.17

8

Lucas Bonde Loven

2000

1.15.32

9

Mads Thomsen

2000

1.16.00

10

Line H. Nielsen

1999

1.21.28

11

Kristian Sejr Gotfredsen

2001

1.24.48

12

Nicolai E. Jensen

2001

1.26.28

13

Jonas Nielsen

2000

1.27.53

14

Kristian Hejlesen

2002

1.28.27

15

Jessica Joensen

2001

1.32.14

       
       

Løb 5 : 50 m Rygcrawl Gr.2

Årgang

Tid

       

1

Oliver Ledet

2000

0.50.22

2

Sebastian Kjeldsen

1999

0.51.31

3

Amalie Christiansen

1998

0.53.08

4

Frederik Knudsen

2000

0.54.53

5

Mathias Christensen

2000

0.57.81

6

Mikkel Vandsted Sørlie

2000

0.58.03

7

Jeppe Bo Pedersen

1999

0.58.80

8

Sascha Pedersen

1999

0.59.83

9

Gustav Præstegaard Mailund

2000

1.02.35

10

Alberte Kobber Nielsen

1999

1.03.11

11

Emilia Topholt Holm Sørensen

1999

1.05.81

       
       

Løb 6 : 100 m Rygcrawl Gr. 1

Årgang

Tid

       

1

Olavur Nolsø

1992

1.34.53

2

Sabine Gregersen

1995

1.40.18

3

Andreas Smed Lauritsen

1995

1.40.50

4

Niklas Simonsen

1996

1.40.87

5

Jens Thomsen

1990

1.41.45

6

Asta Teglhus

1997

1.41.75

7

Andreas Busch

1997

1.52.61

8

Katrine Præstegaard Mailund

1997

1.56.83

9

Thea Hejlesen

1997

1.58.84

Løb 7 : 50 m Brystsvømning Gr.3

Årgang

Tid

       

1

Sofie Høgsted Knudsen

1998

1.11.82

2

Jonas Nielsen

2000

1.19.87

3

Emma Topholt Holm Sørensen

2001

1.21.83

4

Marco Peters

2000

1.22.96

5

Mads Thomsen

2000

1.24.25

6

Emma Søndergaard

2002

1.29.95

7

Freya Kobber Nielsen

2001

1.32.64

8

William Høgenhaug

2002

1.45.97

9

Nicoline Cold

1999

1.47.62

10

Kristian Hejlesen

2002

1.49.52

11

Lucas Bonde Loven

2000

1.50.75

12

Line H. Nielsen

1999

1.50.88

13

Nicolai E. Jensen

2001

2.07.45

14

Kristian Sejr Gotfredsen

2001

2.07.90

15

Jessica Joensen

2001

2.15.67

       
       

Løb 8 : 50 m Brystsvømning Gr. 2

 

Årgang

Tid

       

1

Amalie Christiansen

1998

0.51.77

2

Sascha Pedersen

1999

1.00.17

3

Jeppe Bo Pedersen

1999

1.01.62

4

Oliver Ledet

2000

1.02.37

5

Mathias Christensen

2000

1.03.94

6

Mikkel Vandsted Sørlie

2000

1.05.67

7

Emilia Topholt Holm Sørensen

1999

1.05.96

8

Alberte Kobber Nielsen

1999

1.14.11

9

Gustav Præstegaard Mailund

2000

1.15.22

10

Sebastian Kjeldsen

1999

1.15.28

11

Frederik Knudsen

2000

1.21.75

       
       

Løb 9 : 100 m Brystsvømning Gr. 1

Årgang

Tid

       

1

Olavur Nolsø

1992

1.43.84

2

Sabine Gregersen

1995

1.48.21

3

Andreas Smed Lauritsen

1995

1.48.56

4

Katrine Præstegaard Mailund

1997

1.56.78

5

Niklas Simonsen

1996

1.57.46

6

Andreas Busch

1997

2.03.78

7

Asta Teglhus

1997

2.07.14

8

Thea Hejlesen

1997

2.19.87

       
       
       
       
       

Løb 10 : 50 m Crawl Gr. 3

Årgang

Tid

       

1

Sofie H. Knudsen

1998

0.45.47

2

Emma Topholt Holm Sørensen

2001

0.54.48

3

Marco Peters

2000

1.05.89

4

Freya Kobber Nielsen

2001

1.07.98

5

William Høgenhaug

2002

1.09.14

6

Emma Søndergaard

2000

1.13.37

7

Nicoline Cold

1999

1.18.05

8

Line H. Nielsen

1999

1.18.21

9

Lucas Bonde Loven

2000

1.20.06

10

Mathias Christensen

2000

1.27,39

11

Mads Thomsen

2000

1.20.61

12

Kristian Hejlesen

2002

1.22.73

13

Jonas Nielsen

2000

1.29.45

14

Jessica Joensen

2001

1.32.71

15

Nicolai E. Jensen

2001

1.33.28

16

Kristian Sejr Gotfredsen

2001

1.36.98

Løb 11 : 50 m Crawl Gr. 2

Årgang

Tid

       

1

Jeppe Bo Pedersen

1999

0.41.23

2

Amalie Christiansen

1998

0.43.17

3

Sebastian Kjeldsen

1999

0.46.33

4

Mikkel Vandsted Sørlie

2000

0.48.39

5

Sascha Pedersen

1999

0.49.92

6

Frederik Knudsen

2000

0.52.31

7

Emilia Topholt Holm Sørensen

1999

0.52.43

8

Oliver Ledet

2000

0.54.51

8

Mathias Christensen

2000

0.55.60

10

Gustav Præstegaard Mailund

2000

0.56.72

11

Alberte Kobber Nielsen

1999

0.59.61

       

Løb 12 : 100 m Crawl Gr. 1

Årgang

Tid

       

1

Olavur Nolsø

1992

1.17.39

2

Sabine Gregersen

1995

1.19.55

3

Andreas Smed Lauritsen

1995

1.22.11

4

Niklas Simonsen

1996

1.26.82

5

Katrine Præstegaard Mailund

1997

1.28.48

6

Andreas Busch

1997

1.33.82

7

Asta Teglhus

1997

1.42.98

8

Thea Hejlesen

1997

1.48.94

       

Løb 13 : 100 m Medley Gr.3

Årgang

Tid

       

1

Sofie H. Knudsen

1998

2.07.63

2

Emma Topholt Holm Sørensen

2001

2.19.83

3

Freya K. Nielsen

2001

2.41.61

4

Marco Peters

2000

2.46.75

5

William Høgenhaug

2002

2.52.09

6

Mads Thomsen

2000

2.53.81

7

Emma Søndergaard

2002

3.02.56

8

Lucas Bonde Loven

2000

3.06.94

9

Jonas Nielsen

2000

3.11.03

10

Line H. Nielsen

1999

3.10.88

11

Nicoline Cold

1999

3.15.85

12

Kristian Sejr Gotfredsen

2001

3.27.15

13

Nicolai E. Jensen

2001

3.27.15

14

Kristian Hejlesen

2002

3.29.86

15

Jessica Joensen

2001

3.49.89

Løb 14 : 100 m Medley Gr. 2

Årgang

Tid

       

1

Amalie Christiansen

1998

1.50.40

2

Jeppe Bo Pedersen

1999

1.59.68

3

Sascha Pedersen

1999

2.05.13

4

Oliver Ledet

2000

2.09.23

5

Emilia Topholt Holm Sørensen

1999

2.09.73

6

Mikkel Vandsted Sørlie

2000

2.11.95

7

Sebastian Kjeldsen

1999

2.12.95

8

Mathias Christensen

2000

2.13.93

9

Frederik Knudsen

2000

2.20.15

10

Gustav Præstegaard Mailund

2000

2.25.65

11

Alberte K. Nielsen

1999

2.27.68

       
       
       
       

Løb 15 : 200 m Medley Gr.1

Årgang

Tid

       

1

Olavur Nolsø

1992

3.24.44

2

Sabine Gregersen

1995

3.24.98

3

Andreas Smed Lauritsen

1995

3.32.61

4

Niklas Simonsen

1996

3.49.62

5

Katrine Præstegaard Mailund

1997

3.52.41

6

Asta Teglhus

1997

4.02.03

7

Andreas Busch

1997

4.11.86

8

Thea Hejlesen

1997

4.30.05

       
       
       
       

Løb 21 : 50 m Fri + 50 m Bjærgning Livredderhold

Årgang

Tid

       

1

Chris Persson

1965

1.47.30

2

Anders Hejlesen

1972

2.07.64

3

Kris Riisager

 

2.13.09

4

Maja Glenni Hansen

1989

2.13.68

5

Bent Hansen

1957

2.20.25

Klubmester piger 2010
Amalie Christiansen

Klubmester drenge 2010
Olavur Nolsø

Svømmeklubben Nejst | Halvejen 4 | 9850 Hirtshals | Tlf.: 40 92 47 15